Leopardi na Šafránku 2017

LEOPARDI NA ŠAFRÁNKU 2017

Ve dnech 9. – 11. 6. 2017 proběhlo již tradiční setkání nejen mladých louisianských leopardích psů na Šafránkově mlýně u Drahonína. Hlavní náplní byl sobotní coursingový speciál a nedělní Speciální klubová výstava CCEU.

Účastníci přijížděli už během pátečního odpoledne. Po ubytování v chatičkách následovala společná procházka po okolí a večerní opékání buřtů.

V sobotu ráno odstartoval coursing pod vedením Moravského coursingu Délky tratí byly od 250 do 700m, dle věku psa. Bylo možné si zde zaběhnout jak tréninkové běhy pro plnění licence, tak i licenční běhy. Každá kategorie si zaběhla dva běhy. Pro začátečníky a veterány byla trať přizpůsobená vždy zkušenostem a věku pejska. Pro štěňátka  proběhlo seznámení s coursingem.

Odpoledne proběhla “bojovka” pod vedením organizátorek Sabiny Hoškové a Petry Sádecké. Mezi sebou soupeřila čtveřice družstev se psy. Bojovka se skládala z několika disciplín jako například zapamatování si několika předmětů v hrnci, běh se psem, aport předmětů z vody (pokud se pejskovi do vody nechtělo, zbylo to na páníčka, a překvapivě této možnosti jedno družstvo i využilo). Dále běh se psem, slalom dvou psovodů, kteří měli zavázané oči a svázané nohy k sobě. Další člen družstva je mohl navádět pouze svým hlasem. Toto vše za přítomnosti pejsků. Na závěr naše přírodovědné a kynologické znalosti prověřila “poznávačka” siluety a tlapky psa. Večer u táboráku proběhlo vyhlášení vítězů.

V neděli po snídani odstartovala Speciální klubová výstava s následnou bonitací, na kterou byl delegován pan rozhodčí Lozic Željko ze Srbska. Výstavy se zúčastnilo 27 psů. Titul nejlepší štěně získal pes Aman Alquntam s majitelkou Barbarou Sosin, nejlepším mladým psem s titulem BOJ se stala Flory Samý úspěch s majitelem Lukáškem Sádeckým, BOV pro nejlepšího veterána výstava si odnesl Keann Šumící křídla majitelky Sabiny Hoškové a konečně titul BOB získal pes Cookie Samý úspěch s majitelkou Sabinou Hoškovou, titul BOS získala fena Coahoma Optima, oba také získali titul Vítěz speciální výstavy! Na úplný závěr proběhla úspěšná bonitace psa Elwood Samý úspěch a fenky Coahoma Optima.